در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
به وبسایت شاقول : بانک اطلاعات صنعت ساختمان ، جامع ترین مرجع اطلاعات خدمات و محصولات وابسته به صنعت ساختمان خوش آمدید

شاقول مرجع ساخت و ساز ایران

طرح راه پله رافائل

جمعه ۱۷ آذر ۹۶ متفرقه
  • تصویر شماره طرح راه پله رافائل
  • تصویر شماره طرح راه پله رافائل

كليپي با توضيح زير در فضاي مجازي پخش شده و باعث حيرت عموم مردم شده است.
" راه پله سحر آمیز فوق العاده دیدنی و غیر قابل باور! عجیب ترین راه پله دنیا در ساختمانی از شهر راچستر، که شما چه بالا برید چه پایین همیشه سر جای اول بر میگردید! این راه پله در سال ۱۹۶۸ توسط آرشیتکت فیلیپینی به نام رافائل آوگاندا طراحی و ساخته شده که بعد از اتمام کار برای همیشه ناپدید شد! این محل اکنون به مکانی توریستی تبدیل شده  است. "

ولي آيا همچين راه پله اي وجود دارد ؟؟
شكل شماتيكي كه در پايين تصوير از پلان اين راه پله مي بينيد .طرح راه پله اي است كه معمار معروف فيليپيني "رافائل نلسون آبوگاندا" مي باشد. پله‌ هاى اسرارآمیز رافائل نلسون آبوگاندا  که در حقیقت تنها طرحی روی یک کاغذ بوده است، یکی از سازه هایی است که از نظر فیزیکی ساخت آنها غیر ممکن می باشد و هرگز ساختشان در یک دنیایِ واقعیِ سه بعدی امکان پذیر نیست.

این در حالیست که این ویدئو یک حقه‌ى فیلم‌سازى است که بر اساس طرح پله‌هاى آرشیتکت فیلیپینى، رافائل  و به دست یک فارغ‌التحصیل فیلم و انیمیشنِ مدرسهٔ فیلم‌سازی روچسترِ نیویورک(مایکل لاکانیلائو) ساخته شده و واقعیت ندارد.

ساخت این کلیپ از سوی مایکل لاکانیلائو در راستای اثبات تئوری وی مبتنی بر “کاهش ظرفیت تفکر انتقادی افراد با استفاده روزافزون از اینترنت” صورت گرفته است. او با این فیلم که قسمتی از یک پروژه ی بزرگتر برای ساخت یک مجموعه ی مستند برای راه پله ی اسرارآمیز جعلی می باشد، این تئوری خود را ثابت کرده است. کما اینکه بسیاری از افراد با دیدن قطعه فیلم “راه پله ی اسرارآمیز” او در اینترنت، راهی انستیتوی تکنولوژی راچستر در نیویورک می شوند تا این راه پله ها را ببینند، در حالی که چیزی برای دیدن وجود ندارد!

به زودي كليپي از صحبت هاي اين كارگردان در كانال شاقول نمايش خواهيم داد.

شاقول(بانك اطلاعاتي صنعت ساختمان)
 

 

  ثبت آگهی رایگان